Zumba
PROGRAMLAR

Zumba

1990’lı yıllarda Kolombiyalı Fitness Eğitmeni Alberto Beto Perez, eğitmenliğini yaptığı aerobik dersine giderken ders müziklerini yanında götürmeyi unutur.  Bunun üzerine yanında bulunan salsa, merengue vb. Latin müziklerini çalar ve müziklere uygun, anlık geliştirdiği koreografi ile öğrencilere alışık olduklarından farklı bir ders deneyimi sunar. Öğrenciler, beklediklerinin aksine bu kadar enerjik ve eğlenceli geçen bir dersin ardından Zumbaya hayran kalırlar ve Zumbanın bugünlere uzanan yolculuğu başlar.  

Dans-fitness egzersizlerinin karışımı olan Zumba, ağırlıklı kardiyo hareketlerinden oluşur. Kardiyo egzersizlerini Latin danslarıyla buluşturan Zumba aynı zamanda kas güçlendirici hareketler içerir. Düzenli yapıldığında kalori yakımını destekler, kalp-damar sağlığını korur ve vücudu biçimlendirir. 

Yaklaşık 1 saatlik Zumba egzersizi 400 - 700 arası kalorinin yakılmasını sağlar.  

Gymnasium Edremit Spor Merkezi’nde her Salı ve Perşembe Zumba Günü! 

Uzman eğitmenlerimiz eşliğinde Gymnasium Edremit Spor Merkezi’nin pilates stüdyosunda her Salı ve Perşembe saat 19:30’da Zumba Zamanı! Derslerimizde vücudun farklı bölgelerini çalıştıran egzersizlerle hem kas güçlendirme hem de kardiyo çalışmaları yapıyoruz. Eğer siz de spor yaparken eğlenmek istiyorsanız Zumba dersimize bekliyoruz. Detaylı bilgi için bize ulaşın.