Pilates
PROGRAMLAR

Pilates

1880 yılında Almanya’da raşitizm ve astım rahatsızlığı ile dünyaya gelen Joseph Hurbertus Pilates hayatını hastalıklarına tedavi bulmaya adadı. Bunun üzerine yoga, kayak, dans, savunma sporu ve ağırlık çalışmaları alanlarında uzmanlaştı ve tüm bu spor dallarını harmanlayarak pilatesi yarattı.

Pilates, bugün tüm dünyada kabul gören fizyoterapi temelli bir rehabilitasyon yöntemidir. Kas ve iskelet sistemlerini kuvvetlendirerek bel fıtığı, boyun fıtığı, boyun düzleşmesi, skolyoz, kifoz vb. olası sağlık sorunlarına karşı korur. Bu açıdan destekleyici bir spordur.

Pilates fiziksel gücü, esnekliği, koordinasyonu ve zihinsel odaklanmayı artırır; stresi azaltır. Spor, bütününde fiziksel ve zihinsel kondisyon sistemi olarak tanımlanabilir. 

Pilates, ağırlıklı olarak vücudun dayanılıklılığını, esnekliğini artırmaya yöneliktir. Metabolizmayı hızlandırır. Duruş bozukluğunu düzeltmeye, vücudun dengesini korumaya katkı sağlar. Doğrudan kilo vermeye yönelik bir spor değildir. Uzun dönemde kilo vermeye ve incelmeye yardımcı olur.

Gymnasium Edremit Spor Merkezi’nde her Pazartesi ve Çarşamba Pilates Zamanı!

Uzman eğitmenlerimiz eşliğinde Gymnasium Edremit Spor Merkezi’nin pilates stüdyosunda her Pazartesi ve Çarşamba saat 19:30’da Pilates Zamanı! Pilates ile duruş bozukluklarınızı düzelterek ve vücut dengenizi koruyarak günün yorgunluğunu atın. Eğer siz de dingin ve kontrollü hareketlerle formunuzu korumak istiyorsanız pilates derslerimize bekliyoruz. Detaylı bilgi için bize ulaşın.